Denna bostad är såld Visa alla bilder

Lingonvägen 17

I hjärtat av barnvänliga Ormsta väntar detta ljusa och välplanerade kedjehus – ett friköpt boende med härlig rymd, soliga uteplatser och ett fantastiskt inglasat uterum som förlänger årets alla säsonger. Här bor du med sol från morgon till kväll, i ett lugnt kvarter med närhet till skola, förskola, affär och smidiga kommunikationer.

Huset bjuder på fräscha ytskikt, ett stilrent kök, renoverade badrum och generösa sällskapsytor för hela familjen. De tre sovrummen är rymliga, och det finns möjlighet att enkelt skapa ett fjärde. Ett av rummen har imponerande takhöjd – perfekt som master bedroom.

Funktion möter trivsel med smarta lösningar som groventré, skjutdörrsgarderober, förråd under trappan och nytt tak. Ett hem att bara flytta in i och börja njuta av – varmt välkommen!

Såld

Lingonvägen 17

5 000 000 kr (slutpris)
Antal rum
5 rum
Boarea/biarea
144/11 kvm
Område
Ormsta
Bostadstyp
Kedjehus
Byggår
1980
Fast.beteckning
Ormsta 1:806
Gabriella Ulvefeldt Ansvarig mäklare 072-388 24 21
Marcus Ulvefeldt Assisterande mäklare [email protected] 072-388 24 24
Alicia Edelman

Inspireras av våra hem