Drömlägenhet högst upp i huset – etagelägenhet med terrass och dubbla balkonger i hjärtat av Gärdet!
Sällan till salu av sitt slag finns nu en av Gärdets mest populära bostäder - ett av de välkända radhusen på taket!
Den unika planlösningen i två etage skapar en radhusliknande känsla med härliga sociala ytor och flera bra sovrum med plats för hela familjen. Stora fönster i flera väderstreck släpper in ett fantastiskt ljus, och från bostadens tre balkonger njuter ni av utsikt mot Gärdesfältet med lummighet och grönska – perfekt för både avkoppling och sociala tillställningar med nära och kära. Det finns två rejäla badrum, ett utrustat med tvättmaskin och torktumlare och ett med badkar. Köket är renoverat i modern tappning med integrerade vitvaror, bra förvaring och öppen planlösning mot vardagsrum och matplats.
Här bor ni i ett område som har något för alla – från den aktiva föräldern till det lekfulla barnet. I närheten finns förskolor, lekparker och Kampementsbadet. Dessutom finns flera träningsmöjligheter, både inomhus på SATS och utomhusgym. För den som gillar natur och motion finns Gärdesfältet och Djurgården med fina grönområden, löpspår och cykelvägar.
Serviceutbudet är brett med närhet till mataffärer som Hemköp, ICA Gärdet/Rökubbsgatan och ICA Kvantum Värtan. Kommunikationerna är mycket goda med tunnelbana (röda linjen, station Gärdet) och flera busslinjer precis utanför porten.
Detta boende passar er som inte nöjer er med något annat än det bästa och som vill bo med hög standard, komfort och funktionalitet med extra allt!
Välkomna att längta hem till ert nästa drömhem!

Sehlstedtsgatan 3, 5/5 tr
14 350 000 kr (slutpris)























































